bodyART® - Sinu positiivne sõnum kehale

Treeningud

bodyART on Robert Steinbacheri poolt loodud funktsionaalne keha & meele treening, kus erinevad harjutused on koos hingamisega kombineeritud ühtseks tervikuks. Harjutused on mõjutatud nii joogast, füsioteraapiast, erinevatest idamaistest tehnikatest kui ka tavapärasest jõutreeningust, harjutuste sooritamisel järgitakse pingutus-lõdvestus meetodit. Vastandite seaduspärasused  – Yin ja Yang on treeningus olulisel kohal – pingutusele järgneb lõdvestus, sisse hingamisele väljahingamine. Treeningus ei ole keerulist koreograafiat ega sooritata sammukombinatsioone – iga osaleja töötab omas rütmis ja oma hingamisega.

Tegemist on nö. “uue aja”  keha & meele treeninguga, mis aitab samaaegselt suurendada nii lihaste vastupidavust kui vabastada oma meeli ja sisemist jõudu.

See ei ole klassikaline kontsepttreening – treener järgib küll bodyART reegleid, aga valib etteantud harjutustes seast ise oma tunni jaoks välja kõige sobilikumad. Nii on ühest küljest erinevate treenerite bodyART treeningud omavahel sarnased, kuid samal ajal ka täiesti erinevad. Ühe kava järgi harjutatakse kuskil 2 kuud – nii on aega õppida harjutusi õigesti sooritama, lihvida tehnikat ja kasutada aktiivselt hingamist. Väga tähtis on liigutuste kvaliteet .

Oma kehast hoolivad inimesed otsivad üha rohkem võimalusi ja meetode, kuidas vabaneda pingetest ja stressist ning leida rahu oma  igapäevas. See on justkui rännak leidmaks tee, kuidas ühendada oma keha & meeli. Lahendus leidub treeningus, mis ei keskendu vaid üksikute lihaste treenimisele, vaid vaatab inimest tervikuna – kombinatsiooni kehast, meeltest ja hingest.

bodyART treeningus on inimene kui funktsionaalne üksus ja erinevaid treeningpoose-harjutusi kombineeritakse klassikaliste hingamistehnikatega, luues nii  sünergia füüsilise treeningu ja vaimse lõdvestuse vahel.

Võrreldes tavapärase jõutreeninguga, mis keskendub pigem igale lihasgrupile eraldi, on kõik bodyART  treeningus kasutatavad poosid kogu keha treenivad harjutused, kus samaaegselt töötavad koos mitmed erinevad  lihasgrupid. Paljud harjutused treenivad tasakaalu ja viivad seeläbi fookuse  keha keskmesse.

bodyART – Sinu positiivne sõnum kehale